FOTOGRAFIE Z PROBĚHLÉ KLUBOVÉ VÝSTAVY V SRPNU: 

 

https://kabcr.rajce.idnes.cz/KV_Brno_Zetor_hala_30.8.2020_II

https://kabcr.rajce.idnes.cz/KV_Brno_Zetor_hala_30.8.2020/


 
 🤗🤩 MŮŽETE SE OPĚTOVNĚ TĚŠIT NA NÁDHERNÉ ROZETY PRO VÍTĚZE KV BRNO V SRPNU !!
 
 

Vážení přátelé,
v sobotu proběhlo setkání zástupců ČMKU a klubů krátkolebých plemen, které jsme spolu s ing. Jančíkem iniciovali na základě situace, která vznikla v Holandsku po oficiálním zákazu chovu krátkolebých plemen. Průběžně jsme Vás o celé záležitosti informovali na Facebooku již v květnu, kdy se celá situace vyhrotila.
Na webu ČMKU se dnes objevil zápis z tohoto setkání, který najdete na stránkách ČMKU: www.cmku.cz/cz/novinky-148
Bohužel nezahrnuje všechny myšlenky, které tam zazněly a ani názory, které jsem tam i za nás prezentoval jako jeden z iniciátorů tohoto setkání.
V zásadě zaznělo toto:
- předseda ČMKU MVDr. Široký potvrdil, že ČMKU stojí v této otázce za všemi svými členskými subjekty, včetně klubů krátkolebých plemen, a podpoří nás v naší iniciativě o zachování těchto plemen i do budoucna
- dá se očekávat stále větší tlak na zdravotní programy těchto plemen včetně našeho - budeme muset zodpovědně přistoupit ke sledování zdravotního stavu našich chovných jedinců, abychom byli schopni objektivně vyvrátit ataky a demagogii ze strany odpůrců těchto plemen, včetně našeho plemene anglický buldok.
- pokud bychom v tomto směru nebyli iniciativní sami, hrozí, že do budoucna nám budou takovéto programy přikázány direktivně bez znalosti specifik našeho plemene, což může v konečném důsledku vést k likvidaci našeho plemene
- apeloval jsem několikrát na ČMKU, aby přehodnotili mediální komunikaci a PR, aby i tímto způsobem více pracovali s veřejností, propagovali chov čistokrevných psů s průkazem původu, působili více osvětově i vůči laické veřejnosti a byli celkově více aktivní v mediální komunikaci. Mediální síla a obratnost subjektů, které se sice zaštiťují ochranou zvířat, ale v konečném důsledku svou aktivitou činí kroky proti nim (například požadavky na zákaz chovu řady plemen), je obrovská. Uvidíme, zda se na straně ČMKU v této oblasti něco změní. O to více je pozitivní komunikace o našem plemeni na nás, protože v tom nám asi nikdo nepomůže.
- dále jsem apeloval na ostatní kluby, aby odložily letité osobní nevraživosti a začaly spolupracovat. Protože pokud nebudou spolupracovat, hrozí, že brzy nebudou mít co zastřešovat. V této oblasti jsou velmi nadějné vztahy s Moravskoslezským bulldog-mops klubem, kdy s jeho zástupkyní a hlavní poradkyní chovu Petrou Bartošíkovou je rozumná domluva a chápe vážnost situace. Bulldog Club se zatím nevyjádřil, uvidíme, jak se jeho zástupci k celé věci postaví.
Výbor Klubu anglických bulldogů ČR, z.s. připraví v nejbližší době návrh rozumného a smysluplného zdravotního programu a pošle Vám ho k diskusi, abychom byli schopni poslat na ČMKU do konce srpna náš navrhovaný program zdravotních opatření u nově uchovňovaných jedinců našeho plemene.
Michal Korynta
Klub anglických bulldogů ČR, z.s.

cmku


 1.7.2020

POZOR DOPLNĚNY POŘÁDANÉ VÝSTAVY + PROPOZICE : 

Plánované výstavy


RC

NAVÁZÁNA SPOLUPRÁCE S ROYAL CANIN A Z TOHO PLYNOUCÍ VÝHODY PRO NAŠE ČLENY  - SLEVY, CHOVATELSKÉ BALÍČKY .... 

Stáhnout soubor: List klubu - Klub anglickych bulldogov.pdf

RC_1

RC_2


 25.5.2020 

DNES NÁMI ODESLANÝ DOPIS, ADRESOVANÝ PŘEDSEDOVI ČMKU, MVDR. LUBOMÍRU ŠIROKÉMU:
 
‼Výzva k reakci na postup nizozemské vlády, nizozemského kynologického svazu Raad van Beheer a na otevřený dopis prezidenta FCI Dr. Tamáse Jakkela‼
 
Vážený pane předsedo,
vzhledem k událostem minulého týdne v Nizozemí a otevřený dopis prezidenta FCI Dr. Tamáse Jakkela Vám v příloze zasíláme společnou výzvu Klubu anglických bulldogů, z.s., Bulldog Clubu, z.s., Moravskoslezského bulldog-mops klubu a 1.CZ Yorkshire terrier clubu, z.s. - zastřešujícího plemeno Boston Terrier.
Prosíme Vás o vyjádření otevřeného stanoviska k celé záležitosti, a to jak vůči kynologické veřejnosti, tak vůči FCI a jejímu prezidentovi, který k reakci a podpoře národních kynologických organizací vyzývá. Dle našeho názoru je situace velmi vážná a vyžaduje jasnou odpověď.
S pozdravem
Klub anglických bulldogů České republiky, z.s.
za výbor klubu - Ing. Michal Korynta, liatrisbulldog@volny.cz
telefon: 724418410
Bulldog Club, z.s.
za výbor klubu - Jana Sobotková, jana.sob@volny.cz
Moravskoslezský bulldog-mops klub, z.s.
za výbor klubu – Petra Bartošíková, p.bartosikova@seznam.cz
1.CZ Yorkshire terrier club, z.s. - zastřešující plemeno Boston Terrier
za výbor klubu – Pavlína Novotná, místopředseda a poradce chovu Bostonských teriérů, novotna.boston@seznam.cz

Stáhnout soubor: 200525 Vyzva KAB BC MSBMK a 1.CZ Yorkshire terrier clubu predsedovi Ceskomoravske kynologicke unie.pdf

100623349_3278295975548380_4078832004655742976_o

100730414_3278296188881692_8969223441672568832_o

 

 • FOTOGRAFIE S VÝSLEDKY KLUBOVÉ VÝSTAVY V BRNĚ
 • FotogalerieREAKCE NA ČLÁNKY MVDR. MILANA ŠTOURAČE:

 • Vážení  členové, přátelé, kamarádi,

  Minulý čtvrtek jsem vám avizoval nové číslo časopisu Pes přítel člověka č. 3/2019, které mělo vyjít s představením plemene anglický buldok. Osobně jsem z toho měl opravdu radost, protože jsem si říkal, že se po dlouhé době bude psát o buldocích také trochu pozitivně, bez předsudků a předpojatosti. V tomto duchu jsem také připravil článek za náš Klub anglických bulldogů České republiky.

  O to větší však bylo moje překvapení, když jsem včera v klidu toto číslo otevřel a začal číst.

  První článek na 3 strany od MVDr. Milana Šťourače, prezidenta Moravskoslezského bulldog-mops klubu – Dystokie, problematické porody u anglických buldoků.

  Následuje hned druhý článek na 4 strany od MVDr. Milana Šťourače, stále prezidenta Moravskoslezského bulldog-mops klubu – Brachycefalický syndrom, buldok, bostonský teriér, mops, typičtí zástupci brachycefalických plemen, úzké nosní dírky, abnormálně úzká průdušnice, nedostatečně vyvinutý hrtan, záněty středního ucha, srdeční selhání, závěrečná otázka autora – Je eticky přijatelné chovat zvířata, jejich životnost je s velkou pravděpodobností ohrožena?... To jsem již zaskočen, ale pokračuji dál.

  Hned další je třetí článek na 2 strany MVDr. Milana Šťourače, i nadále také prezidenta Moravskoslezského bulldog-mops klubu – Brachycefalický oční syndrom, entropium – anglický buldok je 23 více ohrožen než průměrný pes jiného plemene, ektropium – u buldoků je riziko 13 vyšší, zánět rohovky, vřed, epifora… To už jsem si říkal, že mi není jasné, jaká plemena Moravskoslezský bulldog-mops klub vlastně chce zastřešovat, když jeho prezident vidí  svoje plemena takto černě ???(které mimochodem také sám chová)... To nejlepší mě ale ještě čekalo…

  Čtvrtý článek na 2 strany, MVDr. Milana Šťourače, ještě pořád i prezidenta Moravskoslezského bulldog-mops klubu – Když OBDIV a LÁSKA ubližují – anglický buldok, je málo těch, kteří současně dobře dýchají, nekulhají, mají zdravou kůži…Setkávám se s názorem, že není potřeba udržovat plemeno, které se není schopno samostatně rozmnožovat…že ho přivedli až k dnešní, myslím, že mohu říct, karikaturní podobě… to jen pro ilustraci pár citací a závěr článku, který publikuje PREZIDENT Moravskoslezského bulldog-mops klubu MVDr. Milan Šťourač. Klubu, který zastřešuje anglické buldoky, francouzské buldočky a mopsy! To už je na mě příliš silná káva… Zbytek si přečtěte sami…

  Jako veterinář má samozřejmě pan doktor právo prezentovat svoje odborné názory. Co ale naprosto nedokážu pochopit – pokud je tak kritický k anglickým buldokům a celkově k brachycefalickým plemenům, proč vykonává funkci prezidenta klubu, který tato plemena zastřešuje??? Promiňte, ale to absolutně nechápu.

  Zkoušel jsem kontaktovat ještě paní Antalíkovou, redaktorku časopisu Pes přítel člověka, aby mi vysvětlila, proč se rozhodla celé číslo takto koncipovat, aniž by mě o tom při zadávání článku informovala. Ale ta se se mnou víceméně odmítla bavit s tím, že mi nemusí říkat vlastně vůbec nic a že oni jsou na takovéto reakce zvyklí…

  Takto jsem si prezentaci našeho plemene rozhodně nepředstavoval. Velmi mě mrzí, že jsem vůbec ztrácel čas s přípravou článku za náš klub, protože ve světle předchozích textů pana doktora vycházejí naši buldoci stejně jako nemocná monstra, které by bylo lepší nechat vymřít… 

  Ing. Michal Korynta

 • Noví kluboví šampioni Klubu anglických bulldogů ČR:

  KS1

  ICH.Cedrik Bulldog von Rauscher - majitelka Michaela Drahovzalová

  CH.Dolce Gabbana Leneyco - majitelka Renata Chalabalová

  Erine Bella Bulldog von Rauscher - majitelka Michaela Drahovzalová

  ICH.Great Snowman Geňa Leneyco - majitelka Pavla Hološková

  Předání originálů obrázků nových klubových šampionů proběhne před klubovou výstavou v Českých Budějovicích v sobotu 2.3.2019.

  Obrázky na zakázku namalovala malířka paní Marta Mastná.

  Všem majitelům klubových šampionů gratulujeme!

   


 •  Pes přítel člověka - speciál anglický buldok52315690_583004125507417_6387675933288955904_n

  v pátek 22.2.2019 vyjde nové číslo časopisu Pes přítel člověka (bude to číslo 3/2019), ve kterém je portrét našeho plemene anglický buldok.

  Kromě jiného tam bude i článek o současnosti chovu anglických buldoků, který jsem připravoval za náš klub, a také další článek od naší členky Martiny Odehnalové. 
  Pokud byste měli o toto speciální číslo zájem, podívejte se po něm v prodejnách časopisů. 
  Ing. Michal Korynta

   

 

 

 

 

 

 

 


 • 2018-10-07 - KLUBOVÉ ŠAMPIONÁTY PRO ČLENY KLUBU:

  POZOR NOVĚ JSME PŘIPRAVILI PRO ČLENY KLUBU PODMÍNKY PRO JEDNOTLIVÉ KLUBOVÉ ŠAMPIONÁTY KAB ČR !! Klubové šampionáty

  Vystavovatel a člen klubu, který získal titul:
   
  Klubový šampion štěňat,
  Klubový Junior šampion, 
  Klubový šampion, 
  Klubový Grand šampion nebo 
  Klubový veterán šampion,

  obdrží jako cenu malovaný obraz svého psa nebo feny s uvedením získaného klubového titulu

  award-155595_960_720

   


 • 2018-09-21 - POZOR NOVĚ JEN PRO ČLENY KLUBU:

  Milý přátelé, chovatelé a kamarádi KAB ČR,

  Náš Klub anglických bulldogů České republiky pro Vás zajistil 
  SPOLUPRÁCI s LABORATOŘÍ GENOMIA a SLEVU 10% pro ČLENY NAŠEHO KLUBU KAB ČR 
  na genetické testy vašich pejsků. https://www.genomia.cz/cz/homepage/clubs/

  Genomia logo_A3

  Členství bude laboratoří ověřováno dle našich klubových webových stránek www.kabcr.cz v seznamu členů.

  Podmínky pro získání slevy 10% na genetické testy:

  Pro členy klubu, po ověření členství, poskytne GENOMIA slevu 10 % na genetické > testy. *Podmínkou pro získání slevy 10% slevy na genetické testy je zadání objednávky online a uvedení informace o členství (výběr klubu v online objednávce testu)*.

  Zde je odkaz na testy pro anglické buldoky: https://www.genomia.cz/cz/breed/english-bulldog/

  Testy jsou samozřejmě dobrovolné.

  Doufáme, že tento krok a možnost využití klubové slevy uvítáte, pokud se rozhodnete v budoucnu svého pejska nechat otestovat. ;)

  KAB ČR

  www.kabcr.cz


 • 2018-09-09 - KAB ČR KLUBOVÁ VÝSTAVA SE ZADÁVÁNÍM CAC A KV S NÁSLEDNOU BONITACÍ

  Děkujeme všem, kteří se zúčastnili dnešní klubové výstavy anglických buldoků KAB ČR a všem vystavovatelům moc gratulujeme k oceněním a umístěním ! 
  Doufáme, že se Vám výstava líbila a věříme, že se příště opět setkáme v tak hojném počtu a výborné náladě, která dnes panovala. ;)

  FOTOGRAFIE A VÝSLEDKY KV 9.9.2018 Brno ZETOR 
  (kompletní výsledky i katalog ve fotogalerii)

  IMG_1176


  Fotografie jsou pro účastníky k dispozici ke stažení 
  Posuzovatel: Ing. Michal Korynta
  BOB: Great Snowman Geňa Leneyco /ch+m Hološková Pavla
  BOS+BOJ: Judy Rendog / ch+m Patolanová Renata
  Klubový vítěz KAB ČR 2018 fena: Nice Angi at Leneyco Bulldog von Rauscher / ch. Ing. Drahovzalová Michaela m.Hološková Pavla
  Klubový vítěz KAB ČR 2018 pes: Great Snowman Geňa Leneyco ch+m Hološková Pavla

  DSC_0004