PLÁNOVANÉ VÝSTAVY KLUBU ANGLICKÝCH BULLDOGŮ ČESKÉ REPUBLIKY KAB ČR
PRO ROK 2019

 

Pro rok 2019 budeme pořádat následující klubové akce:

 

Klubová výstava České Budějovice – změna rozhodčího 

Změna rozhodčího krátce před výstavou není úplně standardní záležitost, proto bychom vás rádi seznámili s okolnostmi, které k tomu vedly. Spolupráce s paní Adámkovou z Kynologického sdružení České Budějovice je vždy vynikající, proto s nimi také spolupracujeme již několik let. Před zveřejněním propozic k výstavě jsme se, jako každý rok, dohodli na rozhodčím, kterého pozveme na posuzování naší klubové výstavy a následně také na posuzování části oblastní výstavy. Naše volba padla tentokrát na pana Beradzeho, který je českým rozhodčím ve sboru rozhodčích ČMKU. Neposuzuje naše plemeno tak často, je „neokoukaný“ a měli jsme na něj dobré reference z klubové výstavy z Polska. Pozvání na posuzování naší klubové výstavy přijal, navíc je allrounder, tak přijal i následné posuzování části oblastní výstavy.

Koncem roku 2018 na svém profilu pan Beradze zveřejnil úmysl odstěhovat se zpět do Gruzie, odkud původně pochází. Protože jsme měli obavy, zda svůj souhlas s posuzováním v Českých Budějovicích 2.3.2019 dodrží, paní Adámková okamžitě pana Beradzeho kontaktovala s dotazem, zda s ním opravdu můžeme počítat a zda jeho přijetí posuzování klubové a oblastní výstavy platí. Odpověděl jí, že samozřejmě a že se na posuzování těší.

Vše vypadalo, že je v pořádku. Bohužel pouze do minulého pátku (16.2.2019 - 15 dní před výstavou!...), kdy pan Beradze poslal zprávu, že k posuzování potřebuje kromě úhrady standardních výdajů ještě navíc i letenku z Gruzie do Prahy a zpět, a to pro sebe a svého psa (!...), transfer z letiště z Prahy do Budějovic a zpět do Prahy na letiště a ubytování během jeho pobytu v České republice (od pátku do úterý…). Celkem náklady navíc za cca 15-20 tisíc… Paní Adámková mi naprosto šokovaná ihned volala s tím, že neví, co má dělat, protože s takovými náklady nepočítala… Po mnoha telefonátech a také konzultaci s ČMKU, jsme účast pana Beradzeho museli odmítnout, protože jeho požadavky byly opravdu přemrštěné! Jeho postup nám připadá velmi neseriózní, protože jsme se průběžně ujišťovali o jeho účasti a svoje „zvláštní“ požadavky nám sdělil až pouhé 2 týdny před samotnou výstavou… Narychlo jsme museli shánět jiného rozhodčího.

Byli jsme rádi, že naše pozvání nakonec přijal MUDr. Milan Raba. Je to zkušený rozhodčí, který zná naše plemeno a v minulosti ho posuzoval mnohokrát. Proto věříme, že si naši výstavu s ním také užijete!

Touto cestou se proto omlouváme za změnu na poslední chvíli, ale bohužel jsme neměli jinou možnost. Protože se snažíme fungovat maximálně otevřeně vůči všem našim členům, kolegům chovatelům i příznivcům našeho plemene, chtěli jsme vás seznámit s okolnostmi, které ke změně rozhodčího na poslední chvíli vedly. Děkujeme za pochopení!

Na viděnou v sobotu 2.3.2019 v Budějovicích 

  •          Sobota 2.3.2019 – Klubová výstava KAB CR se zadáváním titulu CAC (bez KV) – při Oblastní výstavě České Budějovice, krytá výstavní hala v areálu Výstaviště

🏆 PROPOZICE + PŘIHLÁŠKA KLUBOVÁ VÝSTAVA 2.3.2019 🏆 Klubu anglických bulldogů České republiky KAB ČR 
POSUZOVATEL: p. MUDR. MILAN RABA 
KV se zadáváním CAJC, CAC, res.CAC, BOJ, BOV, BOB, BOS (bez titulu Klubový vítěz) 
KV je při XXIV. Jihočeské výstavě psů 2.3.2019 v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

PROPOZICE: http://oblastnivystava-cb.wbs.cz/Propozice.html

ON - LINE PŘIHLAŠOVÁNÍ: http://oblastnivystava-cb.wbs.cz/Prihlaska.html

 

 

  •          Neděle 1.9.2019 – Klubová výstava KAB CR se zadáváním titulu CAC a Klubový vítěz – při Brněnské krajské výstavě, areál Kynologického klubu Zetor Brno

 

Posuzovatelé pro obě akce budou ještě upřesněni. Propozice a instrukce k přihlášení zatím ještě nejsou k dispozici, zveřejníme je ihned, jakmile je obdržíme od pořadatelů oblastní a krajské výstavy.